NEM BAJ, HA SZÉTSZÓRT, DE MÉG CSAK AZ SEM SZÁMÍT, HOGY VAGYONOS LEGYEN. VISZONT LEGALÁBB ALKALMANKÉNT
Nem baj, ha szétszórt, de még csak az sem számít, hogy vagyonos legyen. Viszont legalább alkalmanként sportoljon, legyen figyelmes és borotválkozzon naponta. A szőke, kék szemű herceget el lehet felejteni, a magyar nőknek ugyanis a barna hajú és szemű férfi a zsánere (vörös hajú vagy kopasz férfiak számára rossz hírünk van, ők a legkevésbé közkedvelt típusba tartoznak). Sőt, még csak jóképűnek sem kell feltétlenül lenni ahhoz, hogy a férfi meghódíthassa a nőt!
Közel ezerötszázan vettek részt abban az online kutatásban, amelyet a legismertebb hazai online társkereső készített hölgy felhasználói számára, hogy megalkothassa az ideális férfi profilját. Gondoltad volna, hogy a vidámság kevésbé fontos jellemvonás, mert a nők inkább a magabiztos férfiakat szeretik? És azt, hogy a nők közel negyede jelölte meg elvárásnak, hogy a férfi jó szerető is legyen? Pedig így van, de lássuk szép sorjában!
Tévhit, hogy a borosta bejön a nőknek
Az egyik legnagyobb tévhit, ami az elmúlt évek során széles körben elterjedt, hogy a magyar nők oda vannak a borostás, jóképű macsókért. Nos, ez egyáltalán nem igaz, sőt! A kutatásból egyértelműen kiderült, hogy a rendszeresen borotválkozó és sima arcú férfiak sokkal inkább tesznek mély benyomást a hölgyekre, mint akár a borostás vagy szakállas társaik. Az pedig, hogy egy férfi jóképű is legyen, a nők háromnegyedénél nem elvárás. Sokkal fontosabbak a belső értékei.
Inkább férfias, mint hűséges
Az ideális férfi figyelmes, intelligens, megbízható, őszinte és férfias, ebben a sorrendben. Ezt az öt tulajdonságot jelölték meg leggyakrabban a felmérésben résztvevők, mint az ideális férfitől a leginkább elvárt belső értékeket. Azon már lehet vitatkozni, hogy vajon a megbízható és a hűséges legalább részben fedi-e egymást, de a tény attól még tény marad: többen jelölték meg a férfias viselkedést elvárt tulajdonságnak, mint a hűséget.Vagyon és vallás
Meglepően hangzik, de egyik sem szempont a párt kereső magyar nő számára. Nem számít, ha nem vagyonos a kiszemelt. Ezzel újabb tévhitet cáfol a kutatás, ugyanis a felmérésben résztvevő hölgyek 4%-a állította csak, hogy számít a férfi vagyona. A vallásosság sem túl erős tényező. A válaszolók alig tizedének fontos, hogy párja vallásos legyen. A többieknek gyakorlatilag mindegy, hogy templomba járó vagy ateista férfivel osztják meg a hétköznapjaikat.
Az ideális férfi
180 cm magas, 85 kg, legalább alkalmanként sportol. Elegáns megjelenésű, ékszert egyáltalán nem visel, órát viszont igen. Nem dohányzik és nem iszik alkoholt, legfeljebb csak alkalmanként. Egyáltalán nem probléma, ha elvált és van már gyermeke. Sőt, a kutatás eredménye szerint ez kifejezetten vonzó státusz a hölgyek számára. Ebből már sejthetik, uraim, hogy nem a huszonévesek a favoritok a hölgyek körében. A magyar férfiideál ugyanis inkább a negyvenes korosztály tagja.
És hogy milyen ne legyen a férfi? Buta semmiképpen. A magyar nők többsége tudatosan kerüli a buta férfiakat. Minden bizonnyal a többiek sem rajonganak értük, de őket valószínűleg más negatív tulajdonságok még ennél is jobban zavarnak. Érdekes módon a vidámság kevésbé elvárás, viszont a másik véglet már kifejezetten taszító lehet. A magyar hölgyek számára ugyanis szinte kizáró ok, ha egy férfi depresszióra hajlamos, de ugyanígy éreznek az önző, féltékeny vagy kiszámíthatatlan férfiakkal szemben is.
Nem iszik, nem dohányzik, nem nőzik és nem létezik… vagy mégis? Elárulom a titkot, már most az elején; - tőled függ. Az ideálodat ugyanis te magad teremted meg magadnak. Az ideális pasi a te fejedben születik meg, és tökéletes döntési jogkörrel bírsz, hogy milyenné alakítod.
Szerinted a nők milyen férfit tartanak férfiasnak, izgalmasnak, vonzónak, lenyűgözőnek? Ha valaki csak a média sugallta sztenderdeket sorolja, az valószínű úgy fest majd mint egy brazil sorozat címe: “magas, jóképű, gazdag …”. Próbáld ki! Kérdezz meg az ideális pasiról néhány csajt magad körül! Szinte mind ezt fogja válaszolni – hacsak nem analizálta szét már ezt a témát. Az ideális pasi azonban nagyon kevés nő számára ilyen a valóságban. Az ideálokat ugyanis nem a médiából nyerjük, hanem neveltetésünk által.
Nézd meg a pasiját – tudd meg a valóságot!
Gondold végig, hogy a barátnőid eddigi pacákjai milyenek voltak? Azt fogod tapasztalni, hogy egy – legfeljebb két – típusba tartoztak. Móni a benga edzőtermi fickókra gerjed – élete során már hármat elfogyasztott belőlük. Andika a hosszú hajú nyizger zenészeket kultiválja, érdekes módon mindegyik akkor fut be a Megasztárban, amikor Andika már szakított vele, így a zenészkék mindig csórók is egyúttal. Ági a kihasználós fazonok örök kiszolgáló személyzete, harmadik élettársánál tart. Talán majd ő odaadóbb lesz! (Gondolja Ő, és ezt is beengedi magához, hisz szegénynek nincs lakása!) Zsuzska a nős pasikat szereti, már ütemesen halad az ötven felé, de még mindig nem sikerült megházasodnia, csak egy gyereket szerzett be balkézről. A sort vég nélkül folytathatnám. Ám inkább Téged bíztatlak arra, figyeld meg a környezetedben élő típusokat. Tökéletesen biztos vagyok abban, hogy sikerül megfigyelned egy ciklikusságot, egy mintát, ahogy mindannyian választanak. Ahogy választunk.
Hát ÉN immár kit válasszak?
Nem vagyok népdalos kedvemben. Inkább az önelemzésről beszélgetünk. Lehet, hogy te is titokban egy ilyen mintát követsz. Ha a barátnőidet, meg a szomszéd csajt szétanalizáltad, akkor te következel. A tükör persze mindig először színesebb képet mutat a valóságnál, ám ha bátran szembe tudsz nézni vele, akkor beleférhet egy-két bőgés is a dologba. Vajon mi az a tipikus folyamat, amit Te keresel? Miért jó ez neked? Miért csinálod? Mert kétségtelen, hogy te csinálod magadnak. A saját ideálodat ugyanis te teremtetted meg.
Ideál – és ami erről a fejedben lakik
Amikor először az ideálodról kérdeztelek, valószínű te is valami olyan fickót képzeltél el, akiről kamaszként álmodoztál. Lehet, hogy egy sztárra, színészre, énekesre, zenészre hasonlít, lehet, hogy egy volt osztálytárs, vagy tanár képére. Nézd meg, mennyire fedi a valóságot. Vajon tudtál-e olyan ideált találni az életben is, mint az álmaid? Ha nem, miért nem tudod megvalósítani az álmokat? Mi a hibás? Az álom, vagy a valóság? Milyen akkor a te ideálod valójában? Ha a valóság és az idill külsőre klappol, de mégsem vagy boldog, akkor is van dolgod, persze. Hiszen lehet, hogy nem a saját ideálodat kérted magad mellé, hanem egy külső befolyást engedtél magadhoz.
Kamaszok és ideálok
A pasi ideál minden kislánynál úgy a kiskamasz kora környékén kristályosodik ki. Addig a pasi főleg apuka, és a környéken elérhető referencia értékű férfiak elegyéből áll össze. A leggyakoribb, hogy két ideál keveredik valahogy. Az egyik a családi modell, vagyis a kora gyermekkor férfi-képe, a másik pedig a kortárs csoport elvárásaiból adódó modell. Az „ügyeletes jó pasi” minden generáció esetében más. A beatles gombafrizurája, a lobogó hippis haj, a jól fésült, nadrág hátsó zsebbe rejtett kisfésűs jampiséró, a kopasz rapper, vagy a most menő „se fiú se lány” frizkó … hogy szép sorban végigfussunk a korábbi évek trendjein. Tehát van a családi minta, van a világ felől érkező ideálkép, és ebből a kettőből összeáll valami a sarjadó lélekben. Hogyan? Érdekel?
Az ideál-tésztát magad gyúrod!
A kamasz lány először is az önértékelését veszi elő. Megnézi, hogy mennyire jó csaj ő. Na nem anya, meg a tükör szerint, hanem a többiek szerint. Az önértékelést ilyen korban főleg kívülről mérik. Ha a valóságban egy atombombázó alkatú cicababa, de a többi lány irigységből kirekeszti, akkor száraz szamárszarnak fogja látni magát, függetlenül attól, hogy mit mutat a tükör. Ennek fényében fogja kiválasztani, hogy jogosultsága van-e az „ideális férfi” kegyeire, vagy sem, s így fogadja majd a férfiak közeledését is. Egy idő után a közeledő férfiak minőségi összetétele alapján ez a kép némileg alakulhat. Ám a döntést, mely szerint „jogosult vagyok az alfahím kegyeire” avagy sem, ebben a korban hozzuk meg. Észre sem vesszük, és kialakul bennünk az élethosszig gyakorolt szerep. Ennek így kell maradnia?
Gyúrd újra – nálad van!
Aki felismeri, hogy a férfiideált, ami a fejében él, nem vág össze – akár nyomokban sem – azzal a képpel, amit eredetileg elképzelt „a férfiről”, a Nagy Ő-ről, annak lehetősége lehet arra is, hogy újra gyúrja az ideál-tésztát. Természetesen ez a tészta ilyenkor már nem egész friss. Dönthetünk úgy, hogy vadonatújat akarunk – pasiból, ideálból és életből, na meg úgy is, hogy a meglévőt gyúrjuk inkább egy jobb fazonra, új képességünk és tehetségünk szerint. Az újra gyúrás nem könnyű feladat, a teljes generál szerviz idő és érzelem igényes. A teljes csere pedig még inkább az. Ha egyedül nem boldogulunk, az sem csoda. Bár az ideális pasiról – meg a jogosan választható ideálról - szóló képet magunk alkottuk, saját fejünkben, de sokan besegítettek. Éppen ezért nem baj, ha ahhoz is segítség kell, hogy újra tudd gyúrni. Segíthet barát, vagy szakember, vagy valamilyen tréningcsoport. Neked legfontosabb a felismerésig eljutnod.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése